بهترین فیلم برای یادگیری زبان انگلیسی

تماشای فیلم ها به زبان انگلیسی یک راه عالی برای برای بهبود زبان انگلیسی مخصوصا مهارت شنیداری است. اگر از کتابها، گرامر و لغات دشوار خسته شده‌اید، بهتر است برای تفریح و همزمان یادگیری زبان انگلیسی به تماشای یک فیلم کلاسیک بپردازید. با تماشای فیلم‌ها شما یاد می‌گیرید که واژگان انگلیسی چگونه در جملات جای می‌گیرند، کلمات چگونه استفاده می‌شوند و عبارات و اصطلاحات چگونه به کار می‌روند.

فیلم‌ها از زبان و لهجه طبیعی و واقعی استفاده می‌کنند. بنابراین راهی عالی برای یادگیری لغات انگلیسی و زبان عامیانه آمریکایی یا بریتانیایی و تلفظ درست کلمات هستند. زمانی که از خواندن خسته شده‌اید، پیشنهاد زبان اول برای یادگیری ساده‌تر زبان انگلیسی تماشای فیلم‌هاست چرا که آنها همچنان که می‌آموزند سرگرم کننده نیز هستند.

تماشای فیلم‌ها به شما بینش فرهنگی می‌دهد. با دیدن آنها شما قادر خواهید بود نه تنها اطلاعات‌تان را در مورد مکان‌های مورد علاقه‌تان افزایش دهید، بلکه فرهنگ و تاریخ آن کشور را نیز درک کنید. اما در انتخاب فیلم هایی که با هدف یادگیری زبان و روان‌شدن لیسنینگ و اسپیکینگ‌تان می بینید دقت کنید و سعی کنید فیلمهای ببینید که به شما ایده برای صحبت کردن بدهند یا شما را با اصطلاحات تخصصی انگلیسی آشنا کند. زبان اول ویدئوهای بی نظیر سخنرانیهای TEDtalks را پیشنهاد میدهد که منبع بسیار قوی برای تقویت مهارت شنیداری و گفتاری در سطوح مختلف است و از سخنرانیهای نظریه پردازان جهان، کلی ایده به روز و جذاب برای صحبت کردن میگیرید.

راهنمایی های برای یادگیری زبان انگلیسی با فیلم

 1. فیلمهایی انتخاب کنید که مضامین آن را می‌دانید | اگر شما یک مبتدی در یادگیری زبان انگلیسی هستید بهتر است فیلمی که قبلا دیده‌اید را انتخاب کنید. زیرا شما مو‌ضوع فیلم را می‌دانید و به جای اینکه داستان فیلم را دنبال کنید، بر زبان انگلیسی آن تمرکز می‌کنید.
 2. از زیرنویس‌ها استفاده کنید | استفاده از زیرنویس‌ها به این معنی نیست که هیچ اطلاعاتی کسب نمی‌کنید. بلکه برعکس، اگر مبتدی هستید بهتر است از زیرنویس استفاده کنید، زیرا همچنان که صدای انگلیسی را می‌شنوید موضوع داستان را نیز متوجه می‌شوید. اگر از سطح پیشرفته‌تری هستید، خود را به چالش بکشید و فیلمی با زیرنویس انگلیسی تماشا کنید. لازم نیست تمام زیرنویس‌ها را کلمه به کلمه دنبال کنید، بلکه فقط برای کمک گرفتن در درک کامل مطلب از آنها استفاده کنید.
 3. با فیلمهای کوتاه و ساده شروع کنید | فیلم‌های حماسی و پیچیده فقط شما را خسته خواهند کرد. پس فیلمی انتخاب کنید که نسبتا کوتاه است. از فیلمهایی با مضامین پیچیده و دارای سطح درک عمیق از فرهنگ و تاریخ اجتناب کنید زیرا به احتمال زیاد نمی‌توانید روی زبان فیلم تمرکز داشته باشید.
 4. در چندین قسمت کوتاه ببینید | اگر تماشای فیلم برای شما خسته کننده است، در قسمت‌های 30 دقیقه‌ای آن را تماشا کنید. بعد از ینکه یک بخش را تماشا کردید، کار دیگری (مثل نوشیدن یا خوردن چیزی) انجام دهید. سپس دوباره به تماشای فیلم بپردازید. تماشای یک فیلم به طور کامل در زبان انگلیسی (که زبان مادری‌تان نیست) ممکن است خسته کننده و طولانی به نظر بیاید. برای همین بهتر است آن را به بخش‌های کوچکتر تقسیم کنید.
 5. گوش دهید و تکرار کنید | خوبی تماشای فیلم‌های ضبط شده یا به صورت آنلاین این است که شما قادر هستید مکث کنید فیلم را برگردانید، صحبت‌ها را تکرار کنید و اگر چیزی را متوجه نشدید معنی آن را پیدا کنید. میتوانید جملات و عباراتی که بلد نیستید را با دقت گوش کنید و سپس چندبار تکرار کنید. این راهی عالی برای یادگیری و بهبود لهجه‌تان است.
 6. موضوعی انتخاب کنید که از تماشای آن لذت می‌برید | فیلمهایی با موضوعاتی که دوست ندارید را تماشا نکنید. هزاران هزار فیلم با طعم و مزه متفاوت وجود دارد که می‌توانید آنهایی که برای‌تان جذاب‌تر است را انتخاب کنید. چون احتمال یادگیری از چیزی که از آن لذت می‌برید بیشتر است.
 7. بر روی فیلمهای یک کشور تمرکز کنید | همانطور که می‌دانید زبان انگلیسی در سراسر جهان با لهجه‌های مختلف صحبت می‌شود و زمانی که در حال یادگیری آن هستید بهتر است بر روی یک لهجه خاص تمرکز کنید. کشوری را انتخاب کنید که به آن علاقه بیشتری دارید و تماشای فیلمهای آن کشور را شروع کنید.
 8. آنها را با دوستانتان تماشا کنید | اگر دوستانی دارید که آنها که در حال یادگیری زبان انگلیسی و افزایش مهارت شنیداری خود هستند، بهترین گزینه تماشای یک فیلم با آنهاست. چون علاوه بر اینکه از تماشای فیلم لذت بیشتری می‌برید، می‌توانید در جاهایی که ضعف دارید به یکدیگر کمک کنید. همچنین بعد از فیلم به بیان نظرات و بحث در مورد آن بپردازید. (البته به زبان انگلیسی)
 9. نکات جالب را یادداشت کنید | دفتری تهیه کنید و وقتی در حال تماشای یک فیلم هستید قسمت‌ها و عباراتی که برای‌تان جالب است را در آن یادداشت کنید. بدین ترتیب می‌توانید بعدا برگردید و آنها را مطالعه کنید. در این صورت لیستی از عبارات واقعی زندگی روزمره خواهید داشت.

از دست ندهید:  آموزش زبان انگليسي با فيلم

لیستی از فیلمهای جذاب برای یادگیری زبان انگلیسی

 1. شبکه اجتماعی (The Social Network)

محصول سال 2010 – با بازی جسی آیزنبرگ، جاستین تیمبرلیک و اندرو گارفیلد

داستان فیلم مربوط به اختراع فیسبوک و زندگی مارک زاکربرگ جوان است. این داستان می گوید که چطور زاکربرگ به طور تصادفی شهرت پیدا کرد و چگونه دوستانش می‌خواستند او را شکست دهند. این فیلم، معروف به گفتگو‌های خنده‌دار است که باعث می‌شود تماشای آن لذت‌بخش و آسان باشد. تقریبا همه افراد فیس بوک را می‌شناسند و بدین ترتیب همه می‌توانند با فیلم ارتباط برقرار کنند. همچنین در هنگام تماشای فیلم با واژگان عالی مربوط به کامپیوتر، فن‌آوری و شبکه‌های اجتماعی آشنا می‌شوید.

 1. سخنرانی پادشاه (The King’s Speech)

محصول سال 2010 – با بازی کالین فرث، جفری راش و هلنا بونهام کارتر

این فیلم درباره زندگی جرج ششم (پادشاه بریتانیا) است که دچار لکنت است و بعد از رسیدن به پادشاهی باید سخنرانی ایراد کند. از این رو شروع به درمان خود با یک گفتاردرمان استرالیایی می‌کند و داستان فیلم تلاش او برای درمان را به نمایش می‌گذارد. این فیلم دارای دیالوگ‌های کوتاه و بریده بریده است و تلاش یک فرد برای یادگیری زبان انگلیسی را نشان می‌دهد چرا که می‌خواهد چگونه صحبت کردن روان و بدون اشکال پادشاه را به تصویر بکشد. لهجه فیلم نیز بریتیش است و برای کسانی که زبان را با لهجه بریتیش یاد می‌گیرند بسیار مناسب است.

 1. خماری (The Hangover)

محصول سال 2009 – با بازی اد هلمز، بردلی کوپر و زاک گالیفانکیس

داستان در مورد چهار مرد است که شب قبل از عروسی دوست خود به لاس وگاس می‌روند و در آنجا درگیر مشکلاتی می‌شوند و ببینده درگیر این می‌شود که آیا آنها به عروسی می‌رسند یا خیر. فیلمی کاملا کمدی و خنده دار که با داستان هیجان انگیزش خسته‌تان نمی‌‌کند. همه شخصیت‌های فیلم از انگلیسی روزمره استفاده می‌کنند که باعث می‌شود تماشای این فیلم یک راه عالی برای یادگیری زبان عامیانه آمریکایی مدرن باشد.

 1. بازی‌های گرسنگی (The Hunger Games)

محصول سال 2012 – با بازی جنیفر لارنس و لیام همسورث

داستان فیلم در آینده اتفاق می‌افتد، هر ساله 24 دختر و پسر در بازی به نام عطش که به صورت زنده از تلویزیون پخش می‌شود با‌هم به مبارزه می‌پردازند. این فیلم بسیار بصری است و اگر در هنگام تماشای آن دیالوگی را از دست دهید با تماشای صحنه‌ها متوجه موضوع خواهید شد. زبان آن بر‌خلاف فیلم‌های علمی تخیلی و آینده‌نگر بسیار ساده است. لهجه فیلم آمریکایی و بسیار روان است، شخصیت‌ها خیلی سریع صحبت نمی‌کنند و درک آنچه ‌می‌گویند آسان خواهد بود.

 1. هری پاتر (Harry Potter)

محصول سال 2001 – با بازی دنیل رادکلیف، روپرت گرینت و اما واتسون

این فیلم فانتزی – تخیلی بر اساس کتابهایی به همین نام ساخته شده‌ و داستان روایتگر زندگی پسر فقیری است که به مدرسه جادوگری برده میشود و آنجا با اتفاقات غیرقابل باور و عجیبی روبرو می‌شود. هری پاتر مجموعه‌ای از فیلمهای چند قسمتی است که هر بخش جدا از اینکه داستان مستقلی دارد به قسمت‌های قبل و بعد نیز مربوط می‌شود. در این فیلم‌ها به لهجه بریتانیایی صحبت می‌شود و چون مخاطبان آن کودکان و نوجوانان در نظر گرفته شده‌اند دیالوگ‌ها بسیار کامل و روان ادا می‌شوند. جذابیت فیلم و اتفاقات بسیاری که در آن رخ می‌دهد شما را مجبور به تماشای آن (و حتی تماشای تمام قسمت‌های این مجموعه) می‌کند.

 1. داستان اسباب بازی (Toy Story)

محصول سال 1995 – با بازی تیم آلن و تام هنکس

داستان در مورد پسر بچه شش ساله‌ای به نام اندی است که اسباب بازی‌هایش در نبود او جان می‌گیرند و زنده می‌شوند. حس حسادت و اتفاقاتی که بین اسباب بازی‌های محبوب اندی رخ می‌دهد، موضوع اصلی داستان است. انمیشن‌ها از آنجا که برای مخاطبان کم سن و سال ساخته شده‌اند زبانی ساده و روان دارند و از آن جهت روشی بسیار عالی برای یادگیری زبان انگلیسی هستند. کارگردان این فیلم موضوع را برای بزرگترها هم جذاب کرده است، به همین دلیل شما با تماشای آن هم از لحن ساده و واژگان راحت فیلم و هم از موضوع داستان لذت می‌برید.

 1. دورافتاده (Cast Away)

محصول سال 2000 – با بازی تام هنکس، هلن هانت و کریس نورث

این فیلم در مورد یک مامور شرکت پست است که در بر اثر سقوط هواپیما در جزیره ای دور افتاده و خالی از سکنه 4 سال به تنهایی زندگی می کند. در نهایت توسط یک کشتی باری نجات پیدا می‌کند و باز می‌گردد. اکثر گفتگوهای در فیلم به صورت مونولوگ است. هیچ روابط پیچیده یا چرخش گفتگویی بین شخصیت‌های فیلم وجود ندارد. تام هنکس نیز با صدای شفاف و واضح خود در این فیلم به فهمیدن راحت تر دیالوگ‌ها و محتوا کمک می‌کند.

 1. روزهای تابستان (Days of Summer)

محصول سال 2009 – با بازی جوزف گوردون لویت و زویی دشانل

فیلمی کمدی درام با روایتی غیر خطی است و ساختاری پست مدرن دارد. این فیلم داستان عشق پسری (تام) به دختری به نام سامر است. سامر عشق را باور ندارد و در جایی از فیلم تام را رها می‌کند. زبان انگلیسی فیلم بسیار ساده است و درک آن به دلیل اینکه یک‌نفر روایتگر داستان است ساده می‌باشد.

 1. گرگ و میش (Twilight)

محصول سال 2008 – با بازی کریستن استوارت، رابرت پتینسون و تیلور لوتنر

داستان درباره زندگی احساسی دو نوجوان به نام‌های بلا و ادوارد است. ادرواد یک خون‌آشام است و فیلم راویتگر عشق این دو و مشکلات و معضلاتی است که در ارتباط باهم دارند. شخصیتهای فیلم نوجوان و جوان هستند و مکالمات آنها، گفتگوهای روزمره افراد جوان است. لهجه شخصیت‌ها آمریکایی است و بسیار روشن و واضح صحبت می‌کنند.

 1. جدایی (The Break-up)

محصول سال 2006 – با بازی جنیفر آنیستون و وینس وان

موضوع فیلم درباره یک زوج با روحیاتی مختلف است که پس از مدت کوتاهی که از ازدواجشان می‌گذرد تصمیم به جدایی می‌گیرند. اما نمی‌توانند درباره چگونگی تقسیم آپارتمان مشترکشان به توافق برسند. به همین دلیل تصمیم می‌گیرند به عنوان هم‌خانه با هم زندگی کنند. این فیلم پر از زبان عامیانه روزمره است که در بسیاری از شرایط و روابط اجتماعی استفاده می‌شود. فیلم جدایی فیلمی کمدی است و به راحتی موضوع داستان قابل درک می‌باشد. طنز استفاده شده در آن ساده است و غیر انگلیسی زبانان نیز متوجه موقعیت‌های طنز آن می‌شوند.

 1. فارست گامپ (Forrest Gump)

محصول سال 1994 – با بازی تام هنکس، رابین رایت، گری سینیس و سلی فیلد

فارست گامپ داستان مرد ساده‌لوحی به همین نام است که در ایستگاه اتوبوس با زنی آشنا می‌شود و شروع به تعریف داستان زندگی خود، گذشته و کودکی‌اش می‌کند. داستان زندگی او بسیار غم انگیز شروع می‌شود و در نهایت با افتخارات و موفقیت‌های او ادامه می‌یابد. این فیلم یک فیلم عالی برای یادگیری زبان انگلیسی است چرا که فارست گامپ به دلیل مشکلات گفتاری و هوش پایین بسیار آهسته و شمرده صحبت می‌کند. همچنین بعضی از قسمت‌های آن، بخش‌های مهمی از تاریخ و فرهنگ ایالت متحده را به شما یاد خواهند داد.

 1. ملکه (The Queen)

محصول سال 2005 – با بازی هلن میرن، مایکل شین و جیمز کرامول

فیلمی تاریخی و درام با تم پادشاهانه که شما را با لهجه بریتیش آشنا می کند. داستان در مورد خانواده سلطنتی انگلستان و مرگ پرنس دایانا و چگونگی کنار آمدن خانواده سلطنتی با این موضوع است. دیالوگ‌ها و عبارات رسمی و کاربردی این فیلم که با لهجه کامل ادا می‌شود بسیار مورد توجه و جالب است به آموزش زبان انگلیسی و لهجه بریتانیایی کمک شایانی خواهد کرد.

لازم نیست حتما از این لیست استفاده کنید. این‌ها پیشنهاداتی برای یادگیری بهتر هستند. شما می‌توانید فیلمی که برایتان از نظر موضوع جالب‌تر است را انتخاب و تماشا کنید. برای تماشای فیلمی که دوست دارید و شاید موضوع پیچیده‌تر یا گفتگوهایی سریع‌تر داشته باشد لازم است فیلم را در چندین مرحله تماشا کنید. دفعه اول با کمک زیرنویس فارسی به تماشا بنشینید تا موضوع و داستان فیلم را متوجه شوید. دفعه دوم با زیر‌نویس انگلیسی تماشا کنید تا متوجه دیالوگ‌های انگلیسی آن شوید. و دفعه سوم سعی کنید بدون زیر نویس و با تمرکز بر صحبت‌ها، لهجه، عبارات و کلمات آن را ببینید. در حین تماشای آن نیز کلمات و عبارات جالب را یادداشت کنید و از دیکشنری برای فهمیدن معنی کلمات ناآشنا استفاده کنید. درست مثل اینکه در یک کلاس درس نشسته‌اید!

از دست ندهید:  ویدئوهای تدتاک 2019

نتیجه‌‌گیری‌:

تماشای فیلم‌های انگلیسی زبان راهی جذاب برای یادگیری و تقویت زبان انگلیسی به خصوص مهارت لیسنینگ (شنیدن) است. کافی است گام به گام پیش بروید و از فیلم‌هایی با گفتگویی‌هایی ساده و روان استفاده کنید. با تماشای فیلم‌ها نه تنها عبارات و کنایات روزمره انگلیسی و تلفظ درست کلمات را می‌آموزید بلکه می‌توانید تا با کمک آنها با فرهنگ و جزئیات زندگی انگلیسی زبان‌ها نیز آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *