یادگیری زبان انگلیسی برای مهاجرت

برای کسانی که به دلایل مختلف از جمله کار ، تحصیلات و تجربه می خواهند مهاجرت کنند و در کشور دیگری زندگی کنند ، سوالات بسیاری وجود دارد. یکی از مهمترین این سوالات، یادگیری زبان و اینکه برای یادگیری زبان انگلیسی برای مهاجرت چه باید کرد.

چرا اینقدر روی یادگیری زبان انگلیسی برای مهاجرت تأکید می کنید؟

هنگامی که به یک کشور دیگر مهاجرت می کنید، برای اینکه احساس تنهایی نکنید، با فرهنگ جدید آشنا شوید و کارها و شبکه های اجتماعی خوبی را برای خود ایجاد کنید، باید به جامعه و جهان خارج دسترسی پیدا کنید. این امر در وسط کشورهایی مانند استرالیا و نیوزلند و احتمالاً کانادا به عنوان کشورهای مهاجرتی شناخته می شود، به این معنی که بیشتر مردم پذیرای فرهنگ ها و ملیت های جدید هستند و هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد. بنابراین تنها چیزی که می تواند از ورود شما به این جمع جلوگیری کند، نه فرهنگ شما و ملیت شما بلکه فقط زبان شماست. دلیل این امر بسیار آشکار است! اگر نمی توانید با افراد دیگر صحبت کنید، چگونه می توانید به جمع آنها بروید؟ چگونه می توانید به بهترین وجه خود و توانایی خود را در کار نشان دهید و چگونه می توانید از بودن در یک کشور جدید لذت ببرید؟

نکته دیگر این است که بسیاری از مردم فکر می کنند که می توانند زبان انگلیسی را به خوبی یاد بگیرند وقتی در یک کشور انگلیسی زبان باشند. اما این به هیچ وجه عمومی نیست و متأسفانه این واقعیت که سطح زبان شما پایین تر است، اعتماد به نفس خود را نسبت به خارج بودن از دست می دهید و بیشتر و منزوی تر می شوید. بنابراین شما هرگز فرصتی برای تعامل با دیگران و یادگیری زبان به دست نمی آورید. به طور کلی، این تئوری نتیجه می گیرد که هرچه سطح زبان شما بهتر باشد، شانس حضور در محیط نیز بهتر می شود.

پس با این همه صحبت و با تمام راه هایی که تاکنون شنیده ایم برای بهبود زبان انگلیسی برای مهاجرت چه کاری باید انجام دهیم؟

مسلماً، یادگیری زبان شخصی بسیار خیال انگیز است ، اما من هنوز هم فکر می کنم کلاس های زبان برای کسی که وقت ندارد و یا برنامه ریزی برای آن (که شامل بیشتر ماست) بسیار مفید و مفید هستند!

بنابراین آن وسواس را در انتخاب بهترین موسسه کنار بگذارید و نزدیکترین کلاس زبان را به خانه یا محل کار خود انتخاب کنید، بدون مشکل در رفت و آمد و مشکل. به یاد داشته باشید که یک موضوع بسیار مهم در یادگیری تکرار و تکرار و تکرار و رفتن به کلاس سه روز در هفته این فرصت را به شما می دهد تا آنچه را که می خواهید یا نه انجام دهید!

اگر زبان شما به اندازه کافی خوب است  و قصد دارید به کشوری مانند استرالیا و نیوزلند با گویش دیگری مهاجرت کنید، به رادیو و پادکست های محلی گوش دهید تا به گویش آنها عادت کنید! این یکی از بهترین راه های آموزش زبان انگلیسی به مهاجران است.

دیدن فیلم ها و سریال های ساده ای که نیازی به دیدن آنها در زیرنویس فارسی ندارید، واقعاً راهی عالی برای تمرین است. مثل سریال های کوتاه. حالا چرا اینقدر مفید است؟ زیرا در سریال ها با مباحث ساده و روزمره ای سر و کار دارید و هردو نحوه بیان مردم و فرهنگ مشترک را یاد می گیرید و این یک روش عالی برای یادگیری زبان انگلیسی برای مهاجرت است.

یک دفترچه کوچک نگه دارید و در هر سری ده جمله را بنویسید که می فهمید اما هرگز استفاده نکنید. لازم نیست به دنبال کلمات جدید باشید و دچار سرگیجه شوید! درعوض، سعی کنید کلمه را زیباتر یاد بگیرید و سپس سعی کنید از این جملات در مکالمات بعدی استفاده کنید. این تکنیک یکی از بهترین و کاربردی ترین روش های ارتقاء از متوسط به پیشرفته است.

یکی از بزرگترین ایرادهای زبانی که در بسیاری از انگلیسی ها وجود دارد این است که با وجود سطح خوبی که دارند، نمیدانند با چه ادبیاتی درخواست کنند. این مسئله ما را به یک تجربه مشترک می رساند که ممکن است بعداً بشنوید که چرا اینقدر دستور میدید؟ چرا اینقدر جدی تقاضا میکنید؟” برای اینکه مشکل کار متفاوت در نحوه درخواست ما با یک فرد انگلیسی زبان مانند استرالیا یا نیوزلند را در نظر بگیریم. نکته اصلی این است که برای یادگیری زبان انگلیسی برای مهاجرت ، نمرات IELTS و TOEFL ما آنقدر تأثیرگذار و مهمتر از همه با فرهنگ زبانی آن کشور نیستند. به عنوان مثال در استرالیا و نیوزلند فرهنگ خواستگاری بسیار نرم و مودبانه است و اگر یاد نگیریم صحبت کردن یا انتقاد از آنچه نیاز داریم را، ممکن است خیلی بی ادب به نظر برسیم!

بنابراین، گاهی وسعت دایره لغاتمان اهمیت ندارد، تأثیر اصلی ادبیات و حسی است که توی درخواست هامون به طرف مقابل منتقل میکنیم.

تا آنجا که ممکن است انگلیسی را در کشور خود یاد بگیرید!

واقعیت دارد که همه ما انگلیسی را در یک محیط انگلیسی زبان خیلی سریعتر یاد می گیریم. از این رو، بسیاری میخواهند زبان انگلیسی را در کشوری که قصد مهاجرت به ان دارند یاد بگیرند.

از طرف دیگر مکالمه در کلاسهای انگلیسی با کشورهای انگلیسی زبان تفاوت زیادی دارد. گفتار و لحن گفتار در کشورهای انگلیسی زبان حتی برای زبان آموزانی که مدرک TOEFL یا IELTS را کسب کرده اند آسان نیست. حال فرض کنید شما هیچ دانشی از زبان انگلیسی ندارید و می خواهید یادگیری زبان انگلیسی را در کشور مقصد شروع کنید. مطمئناً دچار مشکل میشوید.

حتی ممکن است مجبور شوید کار خود را رها کنید زیرا به زبان انگلیسی مسلط نیستید. بسیاری از کارفرمایان از شمغ انتظار دارند حداقل بتوانید منظورتان را به انگلیسی بیان کنید. اگر این مهارت را ندارید، مجبور خواهید بود در مغازه ها یا شرکت هایی که ایرانیان ساکن هستند مشغول به کار شوید.

در این حالت شما دو مشکل خواهید داشت. اولا، تعداد شرکت ها و مشاغل موجود در کشور میزبان، که توسط ایرانیان اداره می شوند، اندک است و برای مشاغل باید برای رقابت با افراد بیشتری رقابت کنید. در این حالت مشخص است که ترجیح می دهند به زبان انگلیسی صحبت کنند. درست است که آن شرکت ها توسط ایرانیان تأسیس و اداره می شوند، اما ممکن است شما مشتریان یا شرکای محلی داشته باشید و نیاز دارید که بتوانید با آنها ارتباط برقرار کنید.

مشکل دوم این که اگر از انگلیسی‌ زبان‌ها فاصله بگیرید، به سرعت نمیتوانید به انگلیسی تسلط پیدا کنید. چه‌ بسا ایرانیانی که سال‌هاست در یک کشور دیگر زندگی می‌کنند اما به همین خاطر به زبان انگلیسی مسلط نشده‌اند.

حضور در کلاسهای انگلیسی در ایران این مزیت را دارد که بتوانید با آرامش بیشتری همه چیز را یاد بگیرید. احساس یادگیری در یک محیط دوستانه تر و صمیمی تر و اطمینان از اینکه معلم شما همراه شما است و شما را بهتر می فهمد چیزی است که در آن طرف مرز مشاهده نمی کنید. بنابراین یادگیری زبان خود را تا حد امکان به پایان رسانید!

اگر مهاجرت اولویت اصلی شماست، باید برای آن وقت بگذارید. پیشرفت در زبان انگلیسی نیاز به تلاش مستمر دارد و یک شبه حاصل نمی شود. بنابراین ممکن است مجبور شوید از کار یا تفریح خودداری کنید تا زمان بیشتری برای مطالعه و تمرین فراهم شود.

البته جدا از همه اینها، ابتدا باید بدانید که در صورت نیاز به چه مدرک زبان انگلیسی نیاز دارید، چه زمانی به آن نیاز دارید و به دنبال چه چیزی هستید. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم با وکلا و کارشناسان آموزش خود مشورت کنید. امیدوارم که به همه اهداف خود برسید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *