مراکز برگزاری و هزینه آزمون PTE

آزمون PTE یکی از شناخته شده ترین آزمون های زبان در کنار ایلتس و تافل بوده و دارای اعتبار جهانی است. تعداد کشورهایی که مدرک PTE قبول میکنند هرروز بیشتر می شوند امروز برای ادامه تحصیل و ویزای کاری در بسیاری از کشورهای اروپا و امریکا PTE قابل ارائه است. آزمون PTE اولین بار در دانشگاه لندن توسط ناشر انتشارات Longman پیرسون در سال 1982 برگزار شده است و بیشتر افرادی که برای تحصیل در اروپا اقدام می کنند مناسب است. آزمون PTE مخخف عبارت Pearson Tests of English است و برخلاف آیلتس و تافل کاملا کامپیوتری بوده و هر چهار مهارت شما را می سنجد و جالب است بدانید سوالات هر بخش ممکن است بر نمره مهارت های دیگر تاثیر بگزارد.

برای آشنایی کامل با آزمون PTE و اطلاع از انواع آزمون، نمره دهی، ساختار سوالات و هر آنچه در مورد PTE نمی دانید، پیشنهاد می شود PTE زبان اول را حتما بخوانید.

این مقاله در مورد مراکز برگزاری آزمون PTE و شرایط و هزینه ثبت نام خواهد بود. آزمون PTE بر خلاف آزمون های آیلتس، تافل و GRE در حال حاضر در ایران مرکزی ندارد و شما برای شرکت در آزمون باید به یکی از کشورهای همسایه (که خواهیم گفت) سفر کنید. برای اطلاع از آخرین مراکز آزمون به Who Accepts PTE سایت پیرسون سر بزنید و از دانشگاه ها و مراکزی که میخواهید اپلای کنید و این مدرک را تایید می کنند مطلع شوید. در این مورد مراکز خاص نمره حداقل پذیرش را اعلام می کنند و بهتر است با علم به آن تصمیم بگیرید و همه جوانب را بسنجید. مراکز برگزاری آزمون در خاورمیانه کشورهای ترکیه، امارات متحده، عراق، امان، عربستان، سعودی، مصر، اسرائیل و اردن است. در ادامه مراکز محبوب ایرانیان را بررسی می کنیم.

همانطور که در جدول بالا دیدید هزینه آزمون pte بر خلاف آیلتس و تافل که در اکثر کشورها مشابه است تفاوت زیادی دارد و بسته به کشور متفاوت است. برای اطلاعات مراکز کشورهای دیگر و هزینه‌های  به روز آزمون میتوانید به https://pearsonpte.com/the-test/test-centers-and-fees/ مراجعه کنید. برای ثبت نام آزمون PTE در صورت داشتن مسترکارت و یا پرداخت با رابط های ارزی پرداخت آنلاین می توانید رزرو کنید و پروسه ثبت نام تماماً در سایت pearsonpte.com انجام می شود. پس از ثبت کاربری در سایت اقدام به انتخاب مرکز آزمون و ثبت نام می‌کنید.

همانطور که در تصویر بالا دیدید هزینه آزمون در کشورهای مختلف کمی متفاوت و ارز رایج هر کشور است. ایرانیانی که قصد شرکت در آزمون PTE را دارند معمولا برای شرکت در آزمون به کشورهای ترکیه امارات متحده آذربایجان و عراق سفر می کنند که نزدیکی و هزینه مناسب آزمون در این کشورها آن‌ها را به مقصد صدها نفر در سال تبدیل کرده است. برای حضور در روز آزمون باید مدارک هویتی پاسپورت و مدارک ویزا در صورت لزوم همراهتان باشد. نتایج آزمون های PTE به نسبت آزمون‌های دیگر زبان زودتر اعلام میشود و به آزمون سریع زبان لقب گرفته است.

با ساختار سوالات آزمون PTE (پی تی ای) آشنا شوید!

نتیجه گیری‌:

محبوبیت آزمون PTE در سالهای اخیر دلایل مختلفی مانند ارزان‌تر بودن نسبت به تافل و آیلتس، متفاوت بودن سوالات(کامپیوتری)، تعداد دفعات برگزاری بیشتر در سال و گسترش مراکزی که PTE را تایید می‌کنند. از دو سال پیش اداره مهاجرت استرالیا رسما PTE را هم بجای آیلتس قبول می‌کند و متقاضیان مهاجرت به استرالیا از این فرصت استفاده می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *