بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی

من این روش را برای یادگیری زبان از طریق فیلم پیشنهاد می کنم. با این پنج قدم ساده، می توانید از تماشای یک فیلم زبان انگلیسی را یاد بگیرید.

مرحله اول: فیلم مورد علاقه خود را با زیر نویس انتخاب کنید

نکته این است که فیلم باید هم به زبان انگلیسی و هم به زبان مادری شما دارای زیرنویس های عالی باشد. وقت خود را روی محصولات دست دوم تلف نکنید. ارزش آن است که برای ساخت کالای اصلی کمی هزینه کنید. از آنجا که شما قصد دارید این فیلم را در طی چند هفته بخوانید، قیمت آن در مقایسه با میزان یادگیری شما بسیار منطقی است.

فیلمی را انتخاب کنید که تا حدودی با آن آشنا باشید یا موضوع مورد علاقه خود را پوشش دهد. شما قصد دارید چند بار این فیلم را تماشا کنید، بنابراین حتما از آن لذت ببرید.

اگر از طرفداران ژانر اکشن یا علمی تخیلی هستید، از تماشای یک درام عاشقانه سری به سرعت خسته می شوید.

مرحله دوم: به فیلم نگاه کنید و آن را به بخش های کوتاه تر برش دهید.

اولین باری که فیلمی را می بینید، دو هدف دارید:

۱.داستان را بفهمید و با شخصیت ها آشنا شوید.

۲. فیلم را به بخش های کوتاه تر تقسیم کنید.

در این مرحله کل فیلم را با زیرنویس به زبان مادری خود تماشا کنید. داستان را بفهمید و با شخصیت هر شخصیت آشنا شوید. در این بخش می توانید از تماشای فیلم لذت ببرید، بنابراین ندانستن داستان فیلم در حین یادگیری شما را آزار نمی دهد.

قلم و کاغذ را در طول فیلمبرداری نگه دارید و زمان مورد نظر خود را یادداشت کنید. به دنبال محتوایی باشید که از ۱ تا ۵ دقیقه طولانی و نسبتاً مستقل باشد.

مرحله سوم: کلمات و عبارات جدید را بنویسید

این بار برای مطالعه باید فیلم را نگاه کنید. این بار فقط قسمت اول را با زیرنویس زبان اصلی ببینید. هر کلمه یا عبارتی را که نمی دانید بنویسید. بیشتر به کلمات یا اصطلاحاتی که بیشتر در فیلم گفته می شود یا تکرار می شود توجه کنید.

از آنجا که فیلم دارای زیرنویس به زبان اصلی است، می توانید به راحتی فیلم را متوقف کرده و کلمات و عبارات جدیدی بنویسید و معنی آنها را در فرهنگ لغت پیدا کنید. هدف این است که در هر قسمت حدود ۲۰ کلمه جدید و ۱۰ عبارت جدید پیدا کنید. اگر کلمات و عبارات ناآشنا تری گفته می شود، ناامید نشوید، مواردی را که فکر می کنید مهم ترین هستند انتخاب کنید. می توانید هر بار که بخواهید برگردید و این مرحله را تکرار کنید تا کلمات بیشتری را یاد بگیرید.

برای انتخاب کلمات و عبارات حداقل در هر قسمت حداقل ۵ بار تماشا کنید. کلمات را تکرار کنید تا تلفظ خود را تقویت کنید. این مرحله برای یک قسمت ۱۰ دقیقه ای حدود یک یا دو ساعت طول می کشد.

پس از انتخاب کلمات، یک کارت ویزیت از آنها بگیرید و هر روز در لایتنر مرور کنید.

مرحله چهارم: ببینید آنچه را به خاطر می آورید

بعد از تماشای یک قطعه ۵ بار، آن را به خوبی یاد می گیرید. دفعه بعد زیرنویس را بگیرید و ببینید که چقدر مکالمه بدون زیرنویس قابل درک است. لازم نیست همه صحبت ها را بفهمید، ولی باید درک کلی از شنیدن و نگاه کردن در یک فیلم داشته باشید.

در این مرحله بسته به تعداد کاراکترها و حجم دیالوگ ها، هر بخش را در محدوده پنج تا ده بار تماشا کنید. بعد از یک یا دو ساعت باید درک خوبی از آن قسمت داشته باشید.

برای توجه بیشتر به مطالعه، خود را در نقش یکی از شخصیت ها تصور کنید و هر وقت از شما سؤالی پرسیده شد، فیلم را مکث کنید و سعی کنید به آن پاسخ دهید، سپس به آن گوش دهید و خودتان را آزمایش کنید. اشتباه خود را با یادداشت گفتگوی اصلی اصلاح کنید.

مرحله پنجم: فیلم را با معلم یا شریک آموزشی خود مرور کنید

در مرحله بعد با معلم یا شریک آموزشی خود ملاقات کنید و فیلم را با هم تماشا کنید. حتماً از قبل به او بگویید که چه بخشی از فیلم را می خواهید بخوانید تا آماده شود.

چند ایده برای فعالیتهایی که می توانید با معلم خود انجام دهید:

• می توانید از او درباره تفاوتهای فرهنگی که در فیلم مشاهده می کنید سؤال کنید، اگر شخصیت ها کارهای خاصی انجام می دهند و دلیل آن را نمی فهمید، از معلم خود در مورد آنها سؤال کنید.

• می توانید از معلم خود بخواهید که در مورد عبارت های موجود در فیلم یا لهجه شخصیت ها به شما بگوید.

از او بخواهید که در مورد هر بخش از شما سؤالی بپرسد و سعی کنید به همان زبان به سؤال پاسخ دهید.

• از او بخواهید که یکی از شخصیت های فیلم را بازی کند و دیالوگ ها را با هم تمرین کنید.

• در مورد نقش این فیلم در جامعه کشور تولید کننده آن با معلم خود صحبت کنید.

یک فیلم برای مطالعه چقدر زمان میخواهد؟

همانطور که مشاهده می کنید، مطالعه یک فیلم خارجی به زمان، تلاش و تمرکز نیاز دارد. تمام یادگیری زبان به این عوامل احتیاج دارد.

پیشنهاد می کنم حداقل یک ساعت در روز و حداقل سه روز وقت بگذارید تا هر بخش از فیلم را مطالعه کنید. در این صورت زمان کافی برای تمرین، یادگیری و مرور تمام کلمات، عبارات و دیالوگ های لازم خواهید داشت.

اگر یک فیلم ۱۰۰ دقیقه‌ای را به بخش های ۱۰دقیقه‌ای تقسیم کنید، خواندن یک فیلم در روز حدود یک ماه طول خواهد کشید. به نظر عالی می رسد، اما با گذشت زمان، شما سریع تر می شوید و می توانید هر فیلم را سریعتر از فیلم قبلی تماشا کنید، و در نهایت در مرحله اول خودتان را پیدا خواهید کرد که از زبان اصلی لذت می برید.

اگر همین حالا سرمایه گذاری کنید، دیگر نیازی به وقت خود را در این زمینه ندارید.

مزیت های مطالعه کردن فیلم های خارجی

به یاد داشته باشید، روش ارائه شده در این مقاله تنها یک راه برای یادگیری زبان از طریق فیلم است. مهم نیست که از چه روشی استفاده می کنید، مزایای مطالعه فیلم های خارجی بسیار زیاد است.

به این دلایل دوست دارم فیلم های خارجی را به زبان اصلی تماشا کنم:

·         قرار گرفتن در معرض شرایط جدید فرهنگی.

·         این یک راه عالی برای آشنایی با زبان بدن و سایر حرکات غیر کلامی است.

·         کلمات بیان شده در فیلم ها از کلمات کتاب درسی رایج تر و کاربردی هستند.

·         فیلم نحوه استفاده از زبان را در موقعیت های متفاوتی در دنیای واقعی نمایش می دهد.

اگر فیلم های خارجی را با رویکرد مطالعه تماشا کنید، در روند یادگیری شما بسیار مؤثر خواهد بود.

حتما فیلم های خارجی را در برنامه یادگیری خود بگنجانید و به همان اندازه وقت و انرژی خود را اختصاص دهید.

خیلی زود فراموش می شود که زبانی که شما آموخته اید یک زبان خارجی است و به همان اندازه تماشای فیلم به زبان مادری خود از تماشای فیلم به آن زبان لذت خواهید برد.

همیشه تعجب می کردم که چرا آهنگ ها را خیلی راحت در یادم نگه می دارم. وقتی رانندگی می کنم و ضبط روشن است، بدون مکث، کل آهنگ را با خواننده می خوانم، در حالی که همسرم که در کنار من نشسته است، حتی نام خواننده را به خاطر نمی آورد. جالب اینکه حافظه همسرم در سایر کارهای کوچک من بسیار بهتر از سایر موارد عمل می کند. باید راهی وجود داشته باشد که بتوانم به راحتی وظایف کاری خود را مانند آهنگ ها به خاطر بسپارم. چگونه می توانیم اصلاً صدها هزار آهنگ موسیقی دیگر را به راحتی یادمان بماند؟ اگر مثل من هستید، این مقاله را تا اخر مطالعه کنید، زیرا من برای بهبود حافظه شما چند پیشنهاد دارم.

۱٫      مفاهیم را آنقدر تکرار کنید تا در ذهنتان بماند

دما آهنگ های موسیقی را به راحتی به خاطر می آوریم زیرا تمرین می کنیم. من همیشه اولین آهنگ هایی را که دوست دارم با آهنگ هایشان زمزمه می کنم. سپس من به طور ناخودآگاه اشعار را به خاطر می سپارم (هیچ وقت آگاهانه به خودم نگفتم یک آهنگ خاص را نگه دارم زیرا خیلی عجیب است). بعد از گوش دادن به آن و بارها زمزمه کردن آن، من آن را به اتاق کارائوکه خودم، حمام می برم. در اصل، تمام این مراحل یک تمرین مشابه هستند. اگر بخواهیم چیزی را به خاطر بسپاریم، باید چندین بار آن را در ذهن تکرار کنیم. به عنوان مثال، اگر قبل از عزیمت از خانه باید سه کار مهم انجام دهید، آنها را با یک ترتیب مشخص تکرار کنید. “گاز، پنجره، چراغ” آتگاه، قبل از ترک خانه، این سه مورد را بررسی می کنید.

۲٫      شعری برای چیزهای حفظی بسازید

ساده ترین آهنگ ها برای به خاطر سپردن کلمات صامت هستند. بسیاری از دوستان من آهنگ های رپ را به خاطر می آورند زیرا بیشتر سخنان آنها ریتمیک هستند، بهتر از آهنگ های معمولی که با ریتم موسیقی مطابقت دارد. بنابراین مهم است که بدانید کدام روش برای شما بهتر عمل می کند. مطالعات نشان داده اند که کلمات هم قافیه بهتر در ذهن ما باقی می مانند، بنابراین چرا قافیه لیست های کارهای روزانه ما را نمی سازیم؟ اگر مجبور هستید لیست خرید خود را به خاطر بسپارید، شعری برای آن تهیه کنید. به عنوان مثال، اگر مجبور هستید خمیردندان بخرید، می توانید آهنگی مانند این کار را انجام دهید، “من امروز باید خمیردندان بخرم تا بتوانم از شر خمیر دندان خلاص شوم.”

۳٫      ارتباط بدهید

همان گونه که پیوند زندگی روزمره با شعر و کلمات قافیه ای، برقراری ارتباط با چیزهای مهم نیز می تواند در یادآوری ما کمک کند. تصور کنید مغز شبکه ای از بزرگراه ها است. برای اینکه از نقطه (الف) به نقطه (ب) برسید، باید به دنبال علائمی باشید که زمان آن فرا رسیده باشد. هرچه علائم و نشانه های بیشتری در بزرگراه وجود داشته باشد، احتمال به خاطر سپردن آن بیشتر است. به عنوان مثال، اگر برای امتحان خود نیاز به یادآوری مجموعه ای از اطلاعات دارید، پیوند دادن آن اطلاعات به مکانی که در آن قرار دارید و لحظه ای که در آن قرار دارید می تواند به شما کمک کند تا یادآوری آن راحت تر شود. همچنین در مورد به خاطر سپردن یک آهنگ، ما آن را با آهنگ، ریتم، آواز و سازهای موسیقی مرتبط می کنیم و به راحتی آن را به خاطر می آوریم.

۴٫      علاقه

آهنگ هایی که من بیشتر آنها را به خاطر می آورم آهنگ هایی هستند که از نظر عاطفی بر من تأثیر می گذارند. من آهنگ ها را با حس، معنی، آهنگ و ریتم به یاد می آورم و همین کافی است که آنها را به خاطر بسپارم. بنابراین اگر مواردی وجود دارد که باید در نظر داشته باشید، بهترین راه این است که به آنها علاقه مند شوید یا آنها را با پدیده های مورد علاقه خود مرتبط کنید.

چگونه کلمات انگلیسی را در خاطرمان نگه داریم

نحوه به یاد آوردن کلمات انگلیسی سوالی است که ممکن است هرکسی پاسخی برای آن داشته باشد. بسیاری هستند که از یادگیری کلمات جدید انگلیسی وحشت دارند زیرا فکر می کنند این فقط مربوط به ادامه تکرار است. خوشبختانه، این مشکل نیست؛ آیا شما در حال یادگیری یک زبان جدید هستید یا می خواهید زبانی را که می دانید تقویت کنید، می توانید از ابزارهای مختلف موجود استفاده کرده و کلمات جدید را یاد بگیرید. در اینجا سه روش برای یادآوری صحیح کلمات انگلیسی وجود دارد.

۱٫      برقراری ارتباط بین کلمات

چه یادگیری کلمات جدید به زبان مادری خود و چه به یک زبان خارجی، برقراری ارتباط بین کلمات به شما کمک می کند تا کلمات جدید را بهتر به خاطر بسپارید. ارتباطات غیرمعمول، زنده یا خنده دار به شما کمک می کند کلمات جدید را بیش از هر نوع ارتباط دیگر به خاطر بسپارید.

اگر شما در حال یادگیری یک زبان خارجی هستید، کلمات جدید را با کلماتی از زبان اصلی خود مرتبط کنید. اگر کلمه جدید مانند کلمه ای به زبان اصلی شماست، یک تصویر ذهنی بین این دو ایجاد کنید.

اگر شما در حال یادگیری زبان خارجی هستید، کلمات جدید را با کلماتی از زبان اصلی خود مرتبط کنید. اگر کلمه جدید مانند کلمه ای به زبان اصلی شماست، یک تصویر ذهنی بین این دو ایجاد کنید.

ارتباط بین کلمات هنگام یادگیری کلمات جدید به زبان اصلی شما نیز مفید است.

هنگام ایجاد پیوند بین کلمات، باید یک تصویر بسیار واضح را در ذهن خود ایجاد کنید و روزانه چندین بار آن را مرور کنید تا آن ارتباط را در حافظه خود بدست آورید.

۲٫      از تکنیک هایی برای به خاطر سپاری استفاده کنید

این تکنیک یک شکل اصلاح از ارتباط بین کلمات مشابه است که در آن شما یک دسته از کلمات را با دیگری تنظیم می کنید.

روش دیگر تقسیم یک کلمه به قسمت های مختلف است: به عنوان مثال کلمه “abrogate” به معنای ابطال یا ابطال کردن است و براساس حروف تشکیل دهنده آن به چند قسمت تقسیم می شود. شما ممکن است بتوانید کلمه a + bro + gate را تقسیم کنید و تصور کنید که یک (a) دوست (bro) در مقابل دروازه (gate) ایستاده است و شما ورود او را لغو می کنید.

مانند ارتباط کلمه، تکنیک های حفظ به بهترین شکل کار می کنند که مفاهیم جدید را به دانش قبلی خود پیوند می دهید.

۳٫      خلاقیت داشته باشید

به خاطر سپردن چیزهای عجیب و غریب یا غیر معمول بسیار ساده تر از چیزهای معمولی است، بنابراین در برقراری ارتباط بین کلمات خلاق باشید.

شیوه یادگیری زبان انگلیسی

شیوه یادگیری زبان انگلیسی می تواند مؤثرترین بخش آموزش انگلیسی باشد. بسیاری از شیوه های قدیمی نمی توانند برای آموزش تازه واردان استفاده شوند. از طرف دیگر، همه روش ها برای گروه های سنی مختلف و همچنین تمام مقاطع تحصیلی کار نمی کنند. بنابراین معلم و معلم زبان باید بتواند زبان آموزان را به یادگیری و حفظ تمرکز خود از طریق روشهای خلاقانه ای که از آنها استفاده می کند تشویق کند. این روشها بسته به موقعیت و شرایط خاص قابل استفاده هستند و همه روشها برای هر شرایطی قابل استفاده نیستند.
نکات مهم در آموزش موثر انگلیسی
قبل از تدوین روشهای خلاقانه برای تدریس زبان انگلیسی، برای هر معلم و معلمی زبان مهم است که نکاتی را که باید در تمام روشهایی که او استفاده می کند در نظر بگیرد. روشهای خلاق هنگامی مؤثر خواهد بود که معلم ملزومات ابتدایی را که در آموزش بهتر دانش آموزان مؤثرتر است در نظر بگیرد و به کار ببرد سپس می توانید با استفاده از روشهای تدریس خلاق، روش تدریس خود را بهبود بخشید.
یک محیط یادگیری را آماده کنید
مهمترین حوزه تأثیرگذار بر تمرکز و یادگیری فراگیران، محیط و محیطی است که در آن باید آموزش ببینند. اگر کلاس شما در مدرسه یا خانه یا هر فضای دیگر برگزار می شود سعی کنید آرام باشید، نور کافی و تهویه مناسب را حفظ کنید، دمای مکان را تنظیم کنید و سعی کنید فاکتورهای ایجاد حواس پرتی دانش آموزان را از بین ببرید. حتی اگر شما بهترین معلم هستید و از بهترین منابع و آموزش برخوردار هستید، اما فضای شما شلوغ است و محیط درست نیست شما قادر نخواهید بود که آموزش زبان خود را به خوبی انجام دهید.
منابع و تجهیزات آموزشی را تهیه کنید
اگر قصد دارید از یک پروژکتور، ضبط صدا یا رژ لب در کلاس استفاده کنید و همچنین به کتاب مخصوص یا سی دی آموزش نیاز دارید، سعی کنید آن را قبل از کلاس تهیه کنید تا دانش آموزان در حین کلاس گرفتار نشوند. این به آنها اجازه می دهد تا در طول کلاس متمرکز بمانند و کلاس را با یک برنامه ثابت مدیریت کنند.

هدف و برنامه کلاس را تعیین کنید
در ابتدای کلاس می توانید مباحث آموزشی، برنامه درسی را مشخص کنید، به عنوان مثال نحوه انجام کلاس ارزیابی ها، ارائه ها، تمرین ها و فعالیت هایی که دانش آموز کسب می کند را انجام می دهد. سپس از همان روز اول دانش آموز می تواند برنامه های خود را با برنامه کلاس تنظیم کند و از آموزش شما بهترین نتیجه را بگیرد. از طرف دیگر معرفی منابع آموزشی و آنچه برای یادگیری زبان به آنها نیاز دارند نیز به زبان آموزان کمک زیادی خواهد کرد.
شیوه یادگیری زبان آموزان را در نظر بگیرید
در جلسات ابتدایی هر کلاس می توانید با روحیه و یادگیری زبان آموزان و سبک هایی که می تواند در یادگیری آنها مؤثر باشد آشنا شوید. با این دانش می توانید از بهترین روش برای آموزش زبان آموزان استفاده کنید و کلاس را مشتاق تر و لذت بخش تر کنید.
به علایق فراگیران توجه کنید
هر یادگیرنده مجموعه ای از علاقه های شما را دارد که می توانید به عنوان مثال در مورد علاقه های خود به تدریس توجه داشته باشید تا وی را به فعالیت در بحث های درسی و یادگیری بهتر علاقه مند کند. انسانها مطابق علایق خود می آموزند. این مهمترین چیزی است که باید در خاطر داشته باشید. اگر معلم زبان شما نتواند از کلاس شما لذت ببرد و علایق شما را پیدا کند ، مطمئناً سطح یادگیری کمی خواهد داشت.
حال اگر بتوانید اصول فوق را در کلاسهای خود بکار بگیرید ، می توانید یادگیری دانش آموزان خود را تا حد زیادی بهبود بخشید. اگر می خواهید یک قدم جلوتر بروید و روش های خلاقانه آموزش انگلیسی را به کار بگیرید، راه حل های زیر را پیشنهاد می کنیم.

ابتکاری ترین روش های آموزش انگلیسی
روش های خلاقانه ای برای آموزش زبان انگلیسی وجود دارد که احتمالاً قبلاً آنها را دیده اید و از آنها استفاده کرده اید، اما اگر هنوز از آنها استفاده نکرده اید، شاید از این پس بخواهید از آنها استفاده کنید. نتایج آنها را دریافت کنید. از روشهای نوآورانه و خلاقانه برای افزایش تمرکز، یادگیری و انتقال اطلاعات جدید به حافظه بلند مدت استفاده می شود زیرا محققان معتقدند با استفاده از تکنیک هایی که می توانند حواس پنجگانه یادگیرنده را درگیر کنند، می تواند کمک کند. هرچه سطح یادگیری یادگیرنده بالاتر باشد، اطلاعات جدید به حافظه انتقال می یابد.
آموزش زبان انگلیسی با بازی و سرگرمی
عده زیادی بر این باورند که در بازی و سرگرمی فقط می توانید برای آموزش زبان خود اقدام کنید تا بتوانید این امکان را داشته باشید که بتوانید این امکان را داشته باشید که بتوانید این امکان را داشته باشید که بتوانید از این طریق بتوانید با استفاده از این شیوه بتوانید از این فرصت استفاده کنید. از سنی بکار برد، استفاده از بازی های جذاب است. صاحب مرفح ترین بازی مهمان در کلاسهای آموزش زبان می توان از آن استفاده بردید پانتومیم است. در این روش زبان آموزان ناچار می توانیم که دنبال کنید معانی انگلیسی لغات بسیار پر کاربرد بگردند. اسم و فامیل هم که می توانند از تماشای بازی های ما ایرانیان استفاده کنند و بتوانند به شما آموزش دهند. در رده های سنی می توانید بازی های عروسکی را با ایده آل تر کنید. زبان آموزان می توان مکالمات روزانه انگلیسی راجرای بازی عروسکی با هدف.
این باعث می شود یادگیری یک زبان بسیار سرگرم کننده باشد و یادگیرنده آنچه را که بعدا می آموزد به خاطر بیاورد.
استفاده از موسیقی و فیلم در کلاسهای درس
برخی از انیمیشن های کارتونی و فیلم های طنز، موسیقی انگلیسی می توانند بهترین تأثیر را در یادگیرندگان داشته باشند. از آنجا که بیشتر زبان آموزان به این موارد علاقه دارند، معلم می تواند با استفاده از ترکیبی از تاثیرگذارترین فیلم ها و موسیقی، یادگیرندگان را به شرکت در کلاس و یادگیری تشویق کند. نمونه هایی از انیمیشن های مختلف بسته به سطح زبان آموزان می توانند اعمال شوند.

شوخی های خنده دار یا ضرب المثل های آموزنده بگویید
استفاده از شیوه هایی که برای زبان آموزان جذاب است، باعث می شود کلاس شما خسته کننده و کسل کننده و پر انرژی باشد. می توانید ضرب المثل ها و شوخی های خنده دار را به زبان انگلیسی در کلاس بسازید. حتی به عنوان یک تمرین، دانش آموزان را تشویق کنید که ضرب المثل ها یا جوک های انگلیسی را در کلاس بگویند.
چگونه برای گفتن خاطرات مبارک
بدین ترتیب زبان آموزان می توانند واژگان خود را گسترش دهند، مهارت گفتگو و صحبت کردن را با بازگو کردن خاطرات خوب خود به زبان انگلیسی تقویت کنند. این قسمت از کلاس قطعاً پر از خنده و جذابیت خواهد بود.
نوشتن شرح حال افراد موفق و اسطوره ها
با نوشتن در مورد افراد موفق، فراگیران می توانند مهارت نوشتن خود را ارتقا دهند این تمرین جذاب می تواند کلاس را برای بحث های جذاب آماده کند. افراد با تحقیق در افراد موفق انگیزه بیشتری پیدا می کنند و تلاش می کنند بهترین نوشتار را به کلاس تحویل دهند.
آموزش در شبکه های اجتماعی
شبکه های اجتماعی می تواند بهترین راه برای ارتباط زبان آموزان باشد. با استفاده از شبکه های اجتماعی، می توانید در خارج از ساعت کلاس با فراگیران در تماس باشید. این می تواند برای کسانی که در شبکه هایی مانند تلگرام و اینستاگرام بسیار فعال هستند، موثر باشد. معلم می تواند زبان آموزان را برای شرکت در کلاس تشویق و با قرار دادن پست های جذاب در تدریس یاد بگیرد. به این ترتیب آنها برخی از آموزش زبان انگلیسی را از طریق رسانه های اجتماعی دریافت می کنند.

مسابقه های کلاسی
می توانید از بزرگترین و مهیج ترین شیوه های تدریس در کلاس بیاموزید. معلم می تواند حضور در کلاس زبان با دانش آموز را انتخاب کرده و در بحث کلاس شرکت نماینده شرکت کند، دستورالعمل های بیشتری را اعمال کند و یک یادداشت با کیفیت تهیه کند. این راهنما را می توان در تمام بخش های یادداشت های زبان انگلیسی استفاده کرد. سطح گروهی یکی از جذاب ترین روش های تدریس در یک کلاس اختصاصی است.
اهدای جوایز به فراگیران
مطمئناً یادگیرندگان مشتاق تر از شرکت در کلاس هایی با این جایزه هستند. این جایزه می تواند هر چیزی باشد. برخی مدارس از این روش برای آموزش فراگیران عالی استفاده می کنند. به عنوان مثال مدرسه تعیین می کند که زبان آموزان که در امتحان نهایی در پایان دوره می توانند نمره بالایی کسب کنند، برای کلاس های بعدی تخفیف می گیرند.
گروه بندی کلاس
تشکیل گروه هایی آموزشی در کلاس یکی دیگر از موثرترین شیوه های آموزش است. گروه ها می توانند با هم به بحث و گفتگو بپردازند، تمرینات را با هم انجام دهند. رفع اشکال نمایند و رد مسابقات گروهی شرکت نمایند. این کار باعث می شود که فضای کلاس صمیمی تر بوده و زبان آموزان بتوانند به همدیگر در افزایش بهره وری و سطح یادگیری کمک نمایند. به این ترتیب مدیریت کلاس برای استاد هم می تواند تا حدی راحت تر باشد.
مهمترین چیز برای شروع یادگیری یک زبان، داشتن هدفی است که باعث ایجاد انگیزه در شما خواهد شد.از آنجا که باید روزانه ۲-۳ ساعت زبان بخوانید؛ و هر ساعت باید هوشیار، علاقه مند و پرانرژی باشید. شما باید حواس خود را بسازید و به انگلیسی غرق شوید. به خاطر داشته باشید که احساس تقریباً ۲٪ موفقیت است و روش فقط ۲٪ است!برای داشتن اشتیاق ، باید یک دلیل قانع کننده برای یادگیری زبان داشته باشید. قبولی در کنکور به اندازه کافی قانع کننده نیست. همچنین پیدا کردن شغل کافی نیست. برای این کار به یک دلیل عالی نیاز دارید. اگر انگیزه شما می تواند پول باشد، تصور کنید که چگونه انگلیسی می تواند شما را ثروتمند کند. خانه رویایی، ماشین رویایی و زندگی رویایی خود را تصور کنید. اگر عشق انگیزه شماست، تصور کنید چه افرادی خارق العاده ای را می توانید در کشورهای دیگر ملاقات کنید. به رابطه با خارجی های زیبا و جذاب فکر کنید! دلیل خود را روی یک تکه بزرگ کاغذ بنویسید و آن را در اتاق خود بچسبانید.
دومین کلید یادگیری فوق العاده سریع و با شدت باورنکردنی تمرکز روی میزان ورودی انگلیسی است. وقت خود را در تلاش برای صحبت کردن و گرامر و واژگان تلف نکنید، درعوض سعی کنید بیشتر وقت خود را صرف خواندن و خواندن متن کنید. این یک روش سریعتر و کارآمد تر برای تسلط بر زبان انگلیسی است. همیشه یک کتاب انگلیسی با خود داشته باشید و آن را بخوانید. همچنین به داستان های کوتاه، درس های ویدیویی و مقالات صوتی گوش دهید. اینها دروس قدرتمندی هستند که به شما در یادگیری سریع تر کمک می کند. شما باید رمان های انگلیسی را به راحتی بخوانید، می توانید از رمان های انگلیسی زیر شروع کنید. وقت خود را به طور کامل در خواندن کتاب های درسی تلف نکنید.
شما باید در طی ۲-۴ ماه تسلط پیدا کنید. به عبارت دیگر شما باید ۲-۵ ساعت در روز زبان را تمرین کنید. بهتر است ۸ ساعت واژگان، ۶ ساعت مکالمه ساده با کتاب های موجود در آینه بخوانید. سپس به مدت ۴ ساعت به انگلیسی گوش دهید و ۲ ساعت متن انگلیسی را بخوانید؛ و غیره اگر بیشتر روی مکالمه متمرکز هستید، گوش دادن بیشتری انجام دهید ، اما نگران نباشید زیرا خواندن به توانایی صحبت کردن شما نیز کمک می کند. برای بعضی ها خواندن و گوش دادن به مدت ۴ ساعت در روز کافی است .
تحقیقات اخیر نشان داده است که در حالی که مطالعه، گوش دادن یا گوش دادن به موسیقی باعث افزایش تمرکز می شود، بسیاری معتقدند که نوازندگی و گوش دادن به نوع خاصی از موسیقی “مانند اینها” می تواند به زبان آموزان کمک کند تا بتوانند از چیزهای اضافی از مغز خود استفاده کنند تا به آنها کمک کند. برای انجام این کار شما باید از موسیقی به عنوان صدای پس زمینه استفاده کنید.
اولین باری که چیز جدیدی را با یک زبان می خوانید (به عنوان مثال یک کلمه) اگر در همان ۲ ساعت دیگر دوباره همین مطلب را مرور کنید حداکثر ۸۰% از آنچه که تازه آموخته اید را به خاطر بسپارید. بعد از گذشت یک هفته، فقط پس از پنج دقیقه بررسی مجدد می توانید آن را به خاطر بسپارید. این کار تا ۵ روز در ذهن شما باقی خواهد ماند. بعد از چهل روز اگر دوباره همان مطلب را بخوانید تا ۶ ماه در ذهن شما ماندگار خواهد شد! بنابراین یک شبه داستان را یاد می گیرید.

تفسیر و خلاصه (خیلی مهم)
این روش یکی از جدیدترین روشهای مطالعه زبان است که در سالهای اخیر کشف شده و سرعت یادگیری را به شدت افزایش می دهد. برای این کار کافی است دو یا سه پاراگراف زبان را همزمان بخوانید ، نظر خود را در مورد آن پاراگرافها به زبان انگلیسی بنویسید، یا خلاصه آنها را بیان کنید. همیشه جای خالی را در جزوه خود بگذارید تا نظر خودتان راجع به این موضوع بنویسید. بعداً همان پاراگرافها و ۱-۵ سطر را دوباره مطالعه کنید تا تأثیر آنها را ببینید!
گوش، چشم و زبان خود را به زبان انگلیسی عادت بدید.
به هر صورت ممکن است، حداقل یک یا دو مکالمه را هر روز گوش دهید یا بخوانید یا صحبت کنید و اجازه ندهید بدن شما به شنیدن زبان انگلیسی عادت کند.
انگلیسی را با صدای بلند بخوانید
یک راه عالی برای بهبود زبان انگلیسی شما این است که هر زمان که می توانید متن را با صدای بلند بخوانید. حتی اگر اشتباه کنید خواندن به شما کمک می کند تا راحت تر انگلیسی صحبت کنید. برای خواندن با صدای بلند از کتاب یا روزنامه یا هر چیز دیگری به زبان انگلیسی استفاده کنید. حتی اگر همه کلمات را نفهمید باعث می شود زبان و مغز شما در مورد کلمات انگلیسی صحبت کند و متوجه می شوید که وقتی به انگلیسی صحبت می کنید می توانید جملات خود را سریعتر و آسان تر کنید. خواندن با صدای بلند نیز مفید است زیرا شما از کلمات مورد نظر خود استفاده نمی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *