آزمون ماک آیلتس (Mock IELTS)

آزمون آزمایشی ماک آیلتس توسط انتشارات IELTS و زیر نظر Idp استرالیا برای زبان آموزان متقاضی آیلتس با همان استاندارد آزمون اصلی اما به دور از دردسر های ثبت نام و هزینه خیلی کمتر طراحی شده است. این آزمون شبیه ساز آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال است که به صورت استاندارد و در سطح سوالات آیلتس اصلی، به طور آزمایشی در اختیار داوطلبان قرار می گیرد تا مهارت ها و میزان آمادگی خود را برای شرکت در آزمون آیلتس بسنجند.

 معرفی آزمون ماک (Mock)

Mock از نظر لغوی به معنی تقلید است و به آزمونی گفته می شود که کاملا مشابه آزمون اصلی باشد. آزمون ماک یا همان آزمون آزمایشی آیلتس با شبیه سازی شرایط و استاندارد سوالات آیلتس که دارای چهار مهارت Speaking, Writing, Listening, Reading است هرساله به دفعات به صورت حضوری و در مراکز خاص برگزار می شود و پس از بررسی مهارت ها نمره دهی می شود.

نمونه سوالات آزمون ماک آیلتس را ممکن است با چرخی در اینترنت به شکل پراکنده پیدا کنید، اما اگر می خواهید در امتحان آیلتس نمرات خوبی کسب کنید “خودتون رو گول نزنید!”. برای آمادگی آزمون آیلتس نیاز دارید در چند آزمون ماک آیلتس به صورت دوره ای و استاندارد به همراه کارنامه تحلیلی و البته در مراکز برگزیده زبان انگلیسی شرکت کنید.

آزمون آزمایشی ماک از کجا می آید؟

نمونه سوالات آزمون ماک ممکن است به صورت تالیفی، چرخشی‌(از چند سری سوال)، کپی از یک آزمون نمونه یا سمپل Unseen و ترکیبی از اینها باشد. یک نمونه از سوالات آزمون ماک IdpIELTS را ببینید. خب متوجه شدیم کیفیت سوالات آزمون ماک در موفقیت در آزمون اصلی بسیار تاثیرگذار است و فراموش نکنید این یک آزمون شبیه ساز است و اگر استاندارد برگزار نشود، شما ضرر خواهید کرد. پس در انتخاب مرکز برگزاری آزمون ماک دقت کنید.

چرا آزمون ماک آیلتس؟

با توجه به تغییرات قیمت آزمون آیلتس و وضعیت این روزهای دلار، سعی می شود تا حد امکان از تکرار آزمون اجتناب شود و با برنامه ریزی همان بار اول قبول شوید به خصوص که در حال حاضر قیمت آزمون آیلتس 2.800.000 تومان است ممکن است دور بعدی مجبور باشید هزینه بیشتری بپردازید.  پس شرکت در آزمونهای آزمایشی و آشنایی با فرمت آزمون خیلی به موفقیت شما در آزمون آیلتس کمک می کند. زبان نیو به شما توصیه میکند در ابتدا تعیین سطح شوید و سپس در صورتیکه برای شرکت در آزمون های ماک آماده باشید، برنامه آزمون ها به شما داده می شود و طبق زمان بندی آزمون پیش می روید و نتایج هر هفته بعد از آزمون در جلسه تحلیلی به همراه زبان آموز و به صورت کیس استادی بررسی می شود.

دقت کنید 2 ماه به آزمون مانده در 3 یا 4 آزمون آزمایشی شرکت کنید و هرهفته خودتان را در شرایط امتحان قرار دهید و بسنجید. شما با بررسی نتایج آزمون های آزمایشی متوجه سطح خود می شوید پس سه هفته قبل از آزمون اصلی باید آزمون های ماک شما به پایان رسیده باشند و اگر از وضعیت خود ناراضی بودید با هزینه کمتری می توانید تاریخ آزمون اصلی را عقب بیندازید. با این حساب شرایطی که گفته شد میتواند انگیزه ای باشد تا با تمام توان بار اول نمره قبولی را بگیرید. در ادامه چند مورد از دلایل لزوم آزمون ماک قبل از آیلتس را بررسی می کنیم:

 1. افزایش اعتماد به نفس زبان آموز و یافتن نقاط ضعف و قوت
 2. ارزان و در دسترس بودن نسبت به آیلتس
 3. گزینه مناسب برای کسانی که به هر دلیل تمایل به شرکت در آیلتس را ندارند و اما مایل به محک زدن معلومات خود با شاخصه های استاندارد آزمون
 4. سنجش اعتبار واقعی و مهر تاییدی بر عملکرد موسسات زبان
 5. ایجاد انگیزه در زبان آموزان و مدرسین برای تلاش برای به ثمر رساندن زحماتشان
 6. سنجش بی طرفانه با یک شاخص استاندارد برای و وجه تمایز با دیگر زبان آموزان
 7. آزمون های استاندارد و Unseen با تلرانس 0.5 نمره با Overal  نتایج آزمون اصلی
 8. برگزاری توسط تیم زبان نیو با تجربه و سابقه بالا در برزگاری آزمون های آزمایشی
 9. ارائه نتایج در کمترین زمان ممکن به همراه کارنامه تحلیلی

آزمون ماک مناسب چه افرادی است؟

به طور کلی زبان آموزانی که قصد آمادگی برای آزمون آیلتس را به طور جدی در برنامه دارند متقاضیان اصلی این آزمون هستند که نیاز به تسلط نسبی به نکات و شرایط آزمون آیلتس است و باید بتوانید زمان خود را مدیریت کنید. همچنین باید بدانید این آزمون رایگان برگزار نمی‌شود و هزینه‌ای که پرداخت می کنید برای برگزاری و تصحیح سوالات است. موسساتی که آزمون ماک را برای عموم رایگان برگزار می کنند مطمئنأ خارج از پلتفرم استاندارد برگزار می کنند.

انواع آزمون ماک آیلتس

مشابه آیلتس آزمون ماک هم دو نوع تشکیل می شود:

 • آزمون ماک آیلتس آکادمیک

 • آزمون ماک آیلتس جنرال

هزینه آزمون ماک آیلتس چقدر است؟

مراکز برگزاری آزمون ماک عموما همان مراکز رسمی برگزاری آیلتس نیستند مراکز متفرقه هم مدتی است شروع به برگزاری این دوره ها با قیمت ها و استاندارد های متفاوت کرده اند و هزینه مشخصی برای این آزمون مصوب نشده است که البته ما این آزمون ها را برای زبان آموزان موسسه زبان اول رایگان برگزار می کنیم ولی هزینه آزمون ماک معمولا بسیار پایین تر از آزمون اصلی است.

مدت زمان آزمون چقدر است؟

مدت استاندارد آزمون 3 ساعت است اما ممکن است با جلسه تحلیلی بعد آزمون به 4 ساعت یا بیشتر برسد. برای ثبت نام و شرکت در آزمون ماک آیلتس زبان نیو به همراه برنامه ریزی بلند مدت طبق تقویم آموزشی آیلتس آنالیز سطح زبان آموز رعایت سختی و استاندارد آزمون و مشاوره تحلیلی به آزمون ماک آیلتس زبان نیو مراجعه کنید.

نتیجه گیری:

برای شرکت در آزمون آیلتس علاوه بر تسلط کافی در چهار مهارت لیسنینگ، اسپیکینگ، ریدینگ و رایتینگ ممکن است با کتاب های تست کمبریج کار کنید ولی کافی نیست، شما برای تضمین موفقیت در آزمون آیلتس نیاز دارید در آزمون های آزمایشیاستاندارد .شرکت کنید و مهارت هایتان را بسنجید. هرچه زودتر در یک مرکز تعیین سطح کنید و از آزمونهای ماک زمان بندی شده استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *